Pravidlo šesti

13. ledna 2014 v 7:59 | B. |  CoNaSrdci-NaJazyku
Celé prázdniny jsem o nezavadila o diář, kalendář v telefonu.. Kolikrát jsem zapomněla na antikoncepční pilulky, z postele lezla ve 3 a slibované schůzky v klidu odsouvala dál a dál..
Jsem vlastně celeročně nekorunovaná královna chaosu. Ale teď přišla změna.
Políbilo mě totiž na pravidlo šesti.

Nevím jak vy, ale já, co nemám na papíře,to pro mě neexistuje.
Takže jsem vzdala si zapisovatvěci do telefonu, notebooku a kamkoliv jinam. Mám jeden diář, kam píšu všechno! Schůzky, školu, práci.. Ale protože se tam taky nejevjde všechno, mám ještě 3 sešity. Jeden je na blog. Tam píšu všechny věci, tykající se blogu. Nápady, články, videa, inovace, internetové adresy.. Druhý patří focení. Vzhledem k tomu, že studuji uměleckou fotku, je to priorita. Kolikrát mě napadají super snímky, ale když si je nenapíšu - šťastně zapomenu. Třetí je na pocity. Básničky, vypovídání se. Když nevím, co dál, napíšu si situaci do tohodle sešitu.
Druhý den si problém přečtu a přemýšlím,
co bych poradila mé kamarádce. To většinou všechno rozlouskne. Pomáhá to s objektivním názorem a nedělám tak často blbosti z rozmaru.

Ale teď konečně k tomu hlavnímu. Pravidlo šesti spočívá v tom, že si večer napíšete na papírek 6 věcí, které zítra musíte udělat. Známe to věčné odkládání a zapomínání.. Pak jste ještě víc nervózní a škoda mluvit.. Zkuste si taky tyhle úkoly seřadit podle obtížnosti. Klidně i podle časové náročnosti.


Více v celém článku..


Příklad:

1) Naučit se na zítřejší test z dějin umění
2) Zajet si pro prášky do lékárny
3) Jít si zaběhat / na pillates
4) Přečíst si kus povinné četby
5) Uklidit koupelnu
6) Umýt a vyleštit si boty

Nikdy, nikdy, nikdy nezjoušejte dát na seznam víc než 6 bodů. Radím vám dobře. Tyhle úkoly si napište třeba na lepící papírek a vložte do diáře. Nebudou se vám tak míchat do vašich jiných plánů. A už budete vědět, že před tím než ve 4 půjdete s kamarádkou na kafe, můžete skočit pro prášky, cestou do školy se naučit dějiny umění.. Dokud tohle všechno nemám hotové, nejdu spát.
Když si tuhle techniku osvojíte, zkuste i 8 hodinový cyklus. 8 hodin denně si vyhraďte na spánek, 8 na učení/práci a 8 pak na své potřeby. Vím, že kolikrát jste ve škole víc než 8 hodin a pak jdete třeba ještě do práce, ale i v té škole někdy nedáváte pozor nebo vás hodina nebaví. věnujte se třeba tomu čtení nebo si vyřiďte emaily.. Vážně mi to do života přivedlo harmonii a pohodu. Už žádný žaludeční vředy a kruhy pod očima!
Dobrá. Přiznám se.. jsem docela prokrastinátor, takže něco doháním na poslední chvíli, ale snažím se to maximálně dodržovat.

Zkuste si spočítat, kolik času strávíte u seriálů nebo Facebooku. To není relax, ale žrout času. Vyhraďte si na tyhle věci 45 minut denně, kdy si sednete k počítači, uděláte si kávu a zkoukenete co je nového. Podle vědců vám totiž přesně tyhle činnosti zabarou v aktivním čase jen 45 minut. Potom už jenom bloumáte a bezdůvodně bloumáte po netu.


A jestli to vyzkušíte.. Dejte mi vědět! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 D D | 14. ledna 2014 v 14:11 | Reagovat

Vždycky si potřebuju přečíst něco takového, navíc od někoho jako jsi ty, abych se "donutila" si ve všem opět udělat pořádek:) díky:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama